• TurkishEnglishGermany

WWW..TelefonServisi.net - Bu Site SAHİBİNDEN SATILIKTIR. DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN LÜTFEN

BLOG YAZILARI

telefonservisi.net

Notebook Nasıl Temizlenir?

Notebook Nasıl Temizlenir?

Teknolojik gelişmeler her alanda hayatımıza nüfuz etmeye devam ediyor. Yeni nesil cihazlar, bu etkileşimi hızlandırdı. Günümüzde, kişisel asistanı bileğimizde taşımak, iş ve kişisel hayata dair sanal dünyaları çantamıza, hatta cebimize sığdırmak mümkün sound geldi. Devasa boyuttaki verileri, minik cihazlara yerleştirmek ve bu cihazlarla hareket edebilmek tartışmasız devrim niteliği taşıyan bir yenilik oldu. Her an, her yerde bağlantıda olma, üretebilme ve tüketebilme imkanına mobilite sayesinde eriştik.

Akıllı bileklikler, saatler, telefonlar ve child teknoloji ürünü notebook bilgisayarlar bahsettiğimiz mobilite özelliğini taşıyan en bariz örneklerdir. Özellikle journal bilgisayarlar üretkenlik ve eğlenceyi arttırdı. Belli bir mekana bağlı kalma durumunu büyük ölçüde ortadan kaldırdı. Kullanıcılar ofiste başladığı işi otobüste, evde başladığı ödevi, okula bitirebilir ya da hazırladığı sunumu dünyanın öbür ucunda sunabilir konuma geldi. Bu dönüşüm sadece iş ve eğitim dünyasında değil, eğlence hayatında da gerçekleşti. Yükü hafif, performansı canavar gaming scratch pad bilgisayarlar oyun tutkunlarını hareketlendirdi. Savaş ganimetleri ve kadim toprakları sırtlanan oyuncular, savaşa arkadaşlarının yanında devam etmek için scratch pad bilgisayarlarını da alıp yola çıktı. Kısacası, scratch pad bilgisayarlar sew iş trim de eğlence dünyasında çok sevildi. Yanımızdan ayırmadığımız bu cihazları periyodik olarak temizlemek gerekiyor. Peki, scratch pad yüzey temizliği nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli?

Ekranı aşırı tozlanmış bir Notebook

Notebook Nasıl Temizlenir?
Notebook bilgisayarların periyodik olarak yapılması gereken iç temizlik ve dış temizlik ihtiyacı vardır. Iç temizlik söz konusu olduğunda genellikle yetkili servisler hizmet verir. Dış temizlik ise basit araç ve malzeme kullanımıyla kullanıcılar tarafından gerçekleştirilir. Sadece, ekran solüsyonu ve mikrofiber temizleyici bez yardımıyla journal bilgisayarınızı dakikalar içinde parlatabilirsiniz.

Yüzeysel temizliği yaparken kolonya gibi aşındırıcı maddeler kullanmaktan kaçının. Piyasada birçok farklı temizlik ürünü bulunur. Aşındırma ve yıpratma özelliği olmayan, alkolsüz ya da least seviyede alkol içeren ürünler tercih etmek gerekir.
Hangi temizlik ürününü kullandığınız kadar, temizlik ürününü nasıl uyguladığınızda önemlidir. Örneğin, pek çok kullanıcının uyguladığı fakat yanlış olan bir hareket: klavye ve ekran üzerine sprey sıkmak. Bu işlem, spreyin tuşların arasındaki boşluklardan içeri sızarak aydınlatma ya da anakart gibi parçalarla temas ederek sisteme zarar vermesine neden olabilir. Bu sebeple, klavye boşlukları, hava kanalları ve USB portlarının bulunduğu kısımları sıvı maddelerle temizlemekten kaçının.

Klavye boşluklarındaki tozları fırça yardımıyla temizleyebilirsiniz. Özel olarak üretilen bilgisayar temizleme fırçası tercih edebilirsiniz ya da kılları sert olmayan, bilgisayarınızı çizmeyecek bir fırça seçebilirsiniz. Fırça yardımıyla toz aldıktan sonra hafif nemli bir bez yardımıyla klavyeyi silebilirsiniz.

Notebook Klavyesi
Nelere Dikkat Edilmeli?
Temizlemeden önce bilgisayarınızı mutlaka kapatın ve cihazın prize bağlı olmadığına emin olun.
Solüsyonu direkt olarak scratch pad bilgisayarınızın ekranına ya da klavyeye değil, beze sıkın.
Islak bez kullanmaktan kaçının. Islak bez kullanmak ya da spreyi doğrudan bilgisayar ekranına sıkma gibi işlemler bilgisayarın içine sıvı sızmasına neden olabilir.
Özellikle, parlak, çizilebilir yüzeylere sahip journal bilgisayarın yüzey temizliğinde mikrofiber bezler tercih edilmelidir.

Klas Elektronik
Telefonservisi.net

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

KLAVYE KISAYOLLARI

                                                                     KLAVYE KISAYOLLARI CTRL Tuşu Kı ayolları CTRL A : (Tümünü Seç) CTRL tuşu ile...

YORUM YAP

Web Desing Developer | LokmanDemir.com.tr